Sıkça Sorulan Sorular

Hanaksesuar.com’dan alışveriş yapmak güvenli midir?

· Henaksesuar.com, kişisel verilerin toplanması ve saklanması konusunda en üst güvenlik önlemlerini kullanmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz bankalara şifreli bir şekilde gönderilmekte ve henaksesuar.com tarafından saklanmamaktadır. Ayrıca sitemiz’de SSL sertifikamız mevcuttur.

 

KARGOMU NASIL TAKİP EDEBİLİRİM ?

Oluşturduğunuz ve onaylanan siparişleriniz kargo seçiminize bağlı olarak
Yurtiçi Kargo veya PTT kargoya siparişin onaylandığı 1-3 iş günü içerisinde kargo firmalarına teslim edilmektedir. Ortalama 1-6 iş günü içerisinde tarafınıza ulaşmaktadır. PTT Kargo ile bu iş günü süresi daha uzun olabilmektedir. Tarafınıza Yurtiçi Kargo veya ptt kargo tarafından sms ile gönderilen kod ile kargo takip sisteminden kargo durumunuzu takip edebilirsiniz.  

 

 Kapıda Ödemelerde / Kredi Kartı Ödemelerinde Kargo Ücreti Dahil mi değil mi?

henaksesuar.com 'dan 600 TL altı yapılan alışverişlerde kargo bedeli müşterilerimize aittir. 600 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir. Yalnızca kapıda nakit ödeme seçeneklerinde kapıda nakit ödeme bedeli +15 TL eklenmektedir. 

 

Kapıda ödemelerde ek ücret var mı?

· Kapıda yalnızca nakit ödeme imkanı mevcuttur. Kargo ücretine ek +20 TL 'dir. Sabit fiyatlı kargo ücreti 40 TL'dir.

 

Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?

·  Henaksesuar.com üzerinden ve verilen siparişleriniz sipariş adımında seçmiş olduğunuz kargo seçeneğine göre YURTİÇİ KARGO veya PTT KARGO tarafından sizlere gönderilmektedir.

 

Siparişim bana ne zaman ulaşır?

· Henaksesuar.com üzerinden ve oluşturduğunuz siparişleriniz onaylandıktan sonra ortalama 1-6 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilecektir. PTT Kargo ile bu iş günü süresi daha uzun olabilmektedir.

 

iadelerde kargo ücreti kime ait?

· Kullanılmış veya benzeri nedenlerle orijinalliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünler, ambalajında, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim alındığı haliyle iade edilmelidir. Cayma hakkı kullanılan iadeler (defo harici) müşterilerimiz tarafından karşılanmaktadır.  Bu süreci de bireysel gönderiminizde fazla tutar çıkacağından dolayı bizlere whatsapp iletişim hattımızdan ulaşarak Kargo gönderi kodumuza gönderinizin kargo ücretini ödeyerek sağlıyorsunuz, tarafımıza ulaşan kargoların toplam ödediğiniz tutardan gönderim kargo ücreti hesap bakiyenizden düşerek değişim veya iadenizi sağlıyoruz.

 

Siparişlerimi teslim alırken neye dikkat etmeliyim?

· Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesi sürecinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.


 

Henaksesuar.com ’da nasıl ödeme yapabilirim?

     Henaksesuar.com üzerinden bütün kredi kartlar ve banka kartları ile, (VISA, Mastercard, American Express vb. )  ve kapıda nakit ödeme ile yapabilirsiniz.
Kapıda Kredi Kartı ile ödememiz mevcut değildir.

 

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

· Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren, 7 (yedi) gün içerisinde tarafımıza gönderip iade edebilirsiniz.. Kullanılmış, ambalajı açılmış veya benzeri nedenlerle orijinalliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünler, ambalajında, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.  Ürün iadesi için , ürünün kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde kargoya teslim edilmesi gerekmektedir. Gelen ürün öncelikle Henakseuar.com müşteri hizmetleri tarafından incelenir. Eğer üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit edilirse ürünü iade alınmayacak ve bedeli iade edilmeyecektir. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti ödeme şeklinize göre kredi kartınıza ya da hesabınıza iade edilir.       

 

                         İADESİ TALEP EDİLEN ÜRÜN/ÜRÜNLER İÇİN FATURA İLE İADE ZORUNLUDUR. FATURASIZ GÖNDERİLEN İADELER KABUL EDİLMEYECEK VE GERİ KARGOLANACAKTIR.

İ

Sipariş iptal edildiğinde param ne kadar sürede hesabıma yatırılır?

· Tarafınıza ulaşmış siparişlerin iptali ve iadesi ürünler Henaksesuar.com’a ulaştıktan sonra 10 iş günü içinde, ödemenin gerçekleştirildiği şekilde yapılmaktadır. Kredi kartı ile ödemesi yapılan siparişlerin iadesi, ödeme yapılan kredi kartına 10 iş günü içinde yapılmaktadır. Ödemenin kredi kartına taksit seçeneği ile yapıldığı takdirde ise ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek otomatik bir şekilde her ay ödemenin yapıldığı kredi kartına iade edilecektir. Bu prosedür; Henaksesuar.com tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir.

 

      3 ATM Su Geçirmezlik Nedir?

     3 ATM Su geçirmezlik yağmur damlaları gibi ufak tek damla sularda su geçirmemek anlamına gelmektedir. El-Yüz yıkama gibi durumlarda su geçirebilmektedir. Türkiye'de muslukta akan su 6 ATM olduğundan dolayı 3 ATM su geçirmezlik kasa ya gelen 1-2 damla suyu geçirmeme anlamına gelmektedir. Genel olarak üretilen tüm saatler 3 ATM su geçirmezlik özelliğine sahip olabilmektedir. 3 ATM su geçirmezlik su geçirmez garantisi kapsamına girmemektedir.

 

 

      Kapıda Nakit Ödemeli Sipariş Verdim Kapıda almadım sorun olur mu?

      Firmamızın yasal prosedürler gereği değişim ve iade hakkı mevcuttur. Değişim ve iadelerde kargo ücreti alıcı tarafından tahsil edilmektedir. Kapıda nakit ödemeli kargolarda kargo alınmadığı takdirde kargo masraflarının tamamı firmamıza yüklenmektedir. Bu sebepten kapıda nakit ödemeli kargoların alınmaması durumunda firmamızın IBAN bilgilerine gidiş-dönüş kargo ücreti firma iletişim bilgilerimiz ile iletişime geçilerek karşılanması gerekmektedir. Aktarılmadığı takdirde firmamız mesafeli satış sözleşmesi içerisinde de yer alan maddeye göre;

      "Alıcı tarafından alınmayan kargoların, Kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma, teknisyen ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve iş gücünü yavaşlatma sebepleriyle; kargo masrafları, verilen sipariş bazında işletmenin sipariş bazlı masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için firmamızın talep etme yetkisi bulunmaktadır. Firmamızın gerektiğinde hukuki yollara başvurma hakları saklıdır." uygulanmaktadır. 

 

Yurtdışına teslimat yapılıyor mu?

· Şuan için yurtdışına teslimat sağlanmamaktadır. Sağlandığı takdirde sizlere Henaksesuar.com üzerinden ve instagram hesabımız olan @henaksesuar üzerinden bilgilendirme sağlanacaktır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR